forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Yazdır

Cem Küçük'ten Cüneyt Özdemir'e zor sorular...

Aktif .

cuneyt-cemYeni Şafak Gazetesi yazarı Cem Küçük, 5N1K'nın yapımcısı ve Radikal Gazetesi yazarı Cüneyt Özdemir'e yönelik sert eleştiriler yöneltti. 

Özdemir'in CNN Türk için yaptığı Hanefi Avcı röportajının neden yayınlanmadığını ve Özdemir'in bu sansür karşısında neden sessiz kaldığını yazan Cem Küçük "Altaylı'ya niye istifa etmedin diyen Özdemir'e şimdi biz soralım: Sen niye istifa etmedin?" dedi.

İşte Küçük'ün "Emniyet-yargı cuntasının elinde oyuncak olmak" başlığıyla kaleme aldığı yazısından ilginç noktalar... 

"2010 yılının Ağustos ayında Hanefi Avcı'nın kitabı çıktı. Cüneyt Özdemir de söyleşi yapmak için Hanefi Bey'le mutabakata varıyor. Söyleşi yapılıyor da. Fakat heyhat, sonra bir şey oluyor. CNN Türk yönetimi bu söyleşiyi yayınlamıyor. Özdemir kanalın bu kararına saygı duyuyor. 'Burası bir kurumdur, kurumları yönetenler vardır. Hatta empati de yaptım, bu kurumun ortaklarından biri 2 milyarlık bir vergi cezasıyla boğuşuyor.' Süleyman Demirel'in 1970'lerde meşhur lafı vardı: 'Çıkmışsam çıkmışımdır. Çıkmamışsam çıkmamışımdır.' Özdemir'in dedikleri biraz buna benziyor.

Altaylı'ya niye istifa etmedin diyen Özdemir'e şimdi biz soralım: Sen niye istifa etmedin? Sansürün alasını yaşamışsın. Yaptığın röportajı yayınlamamışlar. O gün istifa ederek tarihe geçebilirdin. Ha o röportajı hükümet mi yayınlatmadı, yoksa odatv davasında sana da pençe atan emniyet-yargı cuntası mı? Yoksa patronunun yargıdaki dosyalarının akıbeti daha mı önemliydi?

(...) 

Cüneyt Özdemir'in bir de 2002-10 arası dönemi var. Odatv'nin ortaklarından biriydi kendisi. Soner Yalçın'ın yaveriydi. Odatv'de istemedikleri kişileri infaz etmekle meşguldüler. Özdemir, Soner Yalçın'la beraber şimdi milletin unuttuğu Sağır Oda denen ırkçı bir diziye imza attı. Bu ırkçı-faşist dizinin yapımcılarından biriydi. Allah'tan çok tutmadı dizi de, kitleleri çok etkilemedi. Ben olsam o diziden utanç duyarım." 

Yazının tamamı için tıklayın.. 

 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN