forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Yazdır

Belgeler sahte ise Sahtekar Nerede?

Aktif .

ETİKETLER:Fehmi Koru

fehmi-koru-buyuk"Balyoz" davasına başından beri karşı olanlar TÜBİTAK'ta çalışan bir uzmanın hazırladığı raporu gündeme getirerek yeniden yargılanmayı savunuyor. 

Peki raporda belirtildiği gibi, hard disklere sonradan bilgi girişi yapılmış mıydı? 

Peki o kadar belge birileri tarafından üretilmiş olabilir miydi?

"Belgeler sahte ise, sahtekar nerede? diye soran Fehmi Koru, Balyoz davasında yaşanan 'Yeniden Yargılanma' ve 'Delil Üretme' tartışmasına değinerek, Genelkurmay Başkanlığı'nı belgelerin gerçek olup olmadığı konusunda açıklama yapmaya çağırdı. 

Fehmi Koru'nun bugün Star Gazetesi'ndeki yazısı... 

(...) 

Çok kapsamlı ve ayrıntılı bir bavul dolusu belgeden söz ediyoruz. Sahteliği kolayca sırıtabilecek yüzlerce belgede binlerce isim ve konum geçiyor... Didik didik edenler, içerikte, ‘güncelleme’ gerekçesiyle kolayca açıklanabilecek birkaç tutarsızlıktan öte somut ‘sahtekârlık’ belirtisi bulamadılar. Gösterebildikleri, bazı isimlerin o tarihte görevde olmadıkları, kurumların henüz oluşmadığı gibi ayrıntılar...

Oysa, ‘darbe planı’ sıkça güncellenir ve belgeler kayıtların kopyalandığı tarihlerin güncel bilgilerini içerir...

TÜBİTAK’ın 72 sayfalık son raporundan cımbızla çekilen ‘teknik tutarsızlık’ eğer ‘sahteliğin kanıtı’ sayılırsa, bu durumda, belgelerin esas sahibi olan Türk Silâhlı Kuvvetleri’nin —daha doğrusu Genelkurmay Başkanlığının— hepimizi bir konuda aydınlatması gerekir: Sadece karargâh tarafından bilinebilecek ayrıntılarla dolu belgeleri üreten ‘sahtekâr’ veya ‘sahtekârlar’ olmalı... Nerede bu kişiler?

Sahtekâr/lar ortaya çıkarılmadan belgelerin “Bunlar sahte” diye etiketlenmesinin mantığı yok çünkü...

Dün Taraf gazetesini yayınına sahip çıkmaya çağırmıştım; bugün de Genelkurmay’ı ‘sahtecilik’ iddiası konusunda açıklamaya davet ediyorum.

Yazının tamamı için taklayın...

 

 

DKM ARŞİVİ