forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Yazdır

Sedat Ergin Nasıl Ofsayta düştü?

Aktif .

fehmi-koru-buyuk17 Aralık operasyonuna ait dinleme 'Tape'lerini köşesinde yayınlayan Sedat Ergin, bakın nasıl ofsayta düştü?

Fehmi Koru, Star Gazetesi'ndeki Taha Kıvanç köşesinde Sedat Ergin'in geçmişte dinleme kayıtlarıyla ilgili yazılarını gündeme getirmiş. 

Hürriyet yazarının geçmişte kaleme aldığı ve Hürriyet gazetesinin de adının karıştığı Telekulak Skandalına gündeme getiren Koru, bakın neler yazmış... 

"Hükümet 2011 yılı başlarında yasadışı dinlemeleri teşvik edebilecek bir ‘telekulak’ düzenlemesi yapmaya kalkıştığında, doğal olarak, buna en keskin tepkiyi vaktiyle kendisini ‘çırılçıplak’ hissettiren bir ‘tape’nin öznesi olmuş Hürriyet yazarı verdi. ‘TBMM tarihi bir hata yapmak üzere’ başlıklı yazısı bir tür manifesto gibi... “Yapmayın, kolaylaştırmayın, suç olmaktan çıkarmayın” diyor özetle...

Aynı yazar, aynı gazetede, şimdilerde çarşaf çarşaf ‘tapeler’ yayımlıyor... Başka bir gazeteden alıntıyla ve ‘tapelerin soruşturma dosyasında bulunduğunu’ o gazeteye atfen belirterek... Bir işadamının bir bakanla ve bir partinin il başkanıyla herhalde mahrem kalacağı düşüncesiyle yaptıkları gizlice kaydedilmiş telefon görüşmelerini Hürriyet yazarının sütununda okuyoruz..."

 

 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN