forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Yazdır

Türk medyasında beyin ölümü gerçekleşmek üzere...

Aktif .

ETİKETLER:Serdar Turgut

serdar-turgutSerdar Turgut, Türk medyasını değerlendirdiği yazısında önemli tespitlerde bulunmuş. Dünyada gazeteciliğin ölmediğini ve ölmeyeceğini belirten Turgut, Türk gazetecilerin ise beyin ölümünün gerçekleşmek üzere olduğunu savunmuş. 

Serdar Turgut, Habertürk Gazetesi'nde şunları yazmış... 

İNTERNETİN hâkim olmasıyla ve dijital âlemin katılımcı interaktif ortamında herkesin, hatta iki satır twit atanın bile kendisini gazeteci olarak gördüğü bir global dünyada, gazetelerle birlikte gazeteciliğin de öleceği tahminleri yapılıyordu. 

Global düzeyde bu tahminin doğru çıkmayacağı çoktan belli oldu. Ayrıca yeni medya deneyleri nedeniyle gazeteciliğin ölmeyeceği gibi yeni bir altın çağına girdiği bile söylenir oldu şu aralar.

Daha önceki kötümser tahminlerin tutmayacağı global düzeyde belli olsa da bu tahminin bir tek Türkiye'de doğru çıkacağı görülüyor.
Bu ölümün nedeni ise internet ve yeni medya filan değil, bu ölümün asıl nedeni beyinlerimiz. 21 'inci yüzyılda Türk kolektif beyninde yaşanan durgunluk ve gerileme hızı, dünya ortalamasının hayli üstünde.

Yazının tamamını okumak için tıklayın...

 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN