forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Yazdır

O GAZETENİN ARKISINDAKİ GÜÇ

Aktif .

WSJSerdar Turgut Başbakan Erdoğan'ın Namert dediği Wall Street Journal'ın arkasındaki gücü yazdı..

 

Turgut, WSJ'nin arkasındaki gücün Yahudi Lobisi olduğunun altını çizmiş... 

Serdar Turgut'un Habertürk Gazetesi'ndeki "Başbakan'ın 'Namert' dediği gazete" başlıklı yazısı... 

AMERİKA'da iki gazeteyi Yahudi lobisinin izni olmadan satın almanın imkânı yoktur. Bunlardan bir tanesi zaten Yahudilerin sahip olduğu New York Times, diğeri de Yahudi mali ve bankacılık çevrelerinin direkt kontrolünde olan ve Başbakan'ın namert dediği Wall Street Journal'dir.
Murdoch'tan önce bu gazeteyi Bancroft Ailesi elinde tutuyordu. Wall Street Journal adından da anlaşılacağı üzere o caddede bulunan borsanın direkt bülteni gibidir.

Gazeteyi kontrol eden aile, Wall Street borsası şirketinin de sahibiydi. Bu yüzden Yahudi etkinliği iki gazetede çok fazladır. Bu gazete de Yahudilerin izni olmadan Murdoch gibi bir patrona satılamazdı.

Murdoch bu yüzden satın alma işini bitirmeden önce çok fazla anlaşma yaptı ve Yahudi çevrelerini gazetenin ileride izleyeceği politika açısından ikna etti.

O çevreler de birçok üyeden oluşan Bancroft Ailesi'nin hisse sahibi kişileri arasında para gücüyle ve iş bağlantılarıyla görüş ayrılığı çıkardılar ve sonunda Murdoch'un gazeteyi satın almasına yol açtılar.

Bu yüzden Murdoch gazetesinde hem eski ilişkileri hem de mali çıkarları nedeniyle Yahudileri kızdıracak haber yaptıramaz ve İsrail'in çıkarlarını koruyan haberler çıkmasına dikkat eder.
Sahipleri Yahudi olan New York Times Gazetesi'nde de durum böyledir ve sonuç itibarıyla ABD'nin ve dünyanın en etkin iki gazetesinde İsrail'in çıkarları aktif biçimde korunur.
Bu yüzden Suriye hakkında da İsrail'in çıkarlarını düşünerek yayın yapan gazetelerde Suriye ve Türkiye hakkında çıkan tüm haberleri bu bağlamda değerlendirmek gerekiyor.
İlk yazımda Bir Bilen'in anlattıklarını ayrıca bu gazeteler hakkında değerlendirme yaparken de hatırlarsanız çok da iyi olur.

Habertürk Gazetesi / Serdar Turgut

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN