forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Yazdır

TALU: NE BELGELER GELDİ DE YAYINLAMADILAR!

Aktif .

umur_talu_2Habertürk TV'de yayınlanan Akşam Raporu programına konuk olan Umur Talu 'şantaj' iddialarını yorumladı. 

Can Ataklı'nın iddialarıyla başlayan medya ve 28 Şubat tartışması Habertürk ekranlarında da gündeme geldi. 

Ertuğrul Özkök ve Zafer Mutlu'nun başka türlü bir gazetecilik yaptığını kaydeden Umur Talu, Can Ataklı'nın iddialarına benzer bir çok olayın yaşandığını söyledi.

Bahattin Yücel olayını bilmediğini söyleyen Talu başka isimlere dikkat çekti. Eski Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, eski bakanlar Uluç Gürkan ve Yaşar Okuyan gibi isimlere de medya üzerinden şantaj yapıldığını kaydetti. 

BU BİR ALIŞKANLIK

"Bunun benzer o kadar çok olay var ki. İnsanlar hepsini unuttu herhalde. Hep böyle yeni baştan keşfediliyor. Burada gerçekler hep unutuluyor. Bir çok insan hakkında kartel medyası tonlarca haber yapmıştır. 28 Şubat öncesi ve sonrası... Bu bir alışkanlık bir tıynet. Siz gazeteciliği bir silah olarak kullanmak için kullandığınızda bu silah bir şekilde patlayacak tabi. Hayatın garipliği işte bir çamuş yarattığınızda gün gelir sizin de ayağınıza bu çamuş bulaşır. Aradan kaç yıl geçti hala o çamur izlerini konuşuyoruz.

ERDAL İNÖNÜ, A. NECDET SEZER, YAŞAR OKUYAN... 

Sadece Bahattin Yücel'e mi yapıldı bunlar? Ben size bazı isimler sayayım desinler ki"bana hiç yapılmadı"... Erdal İnönü, Ahmet Necdet Sezer, Uluç Gürkan, Yaşar Okuyan... Bu insanları değişik dönemlerde manüplatif haberlerle bindirildi. 'Ben bana gelen belgeyi yayınlarım' diyorlar ama ne belgeler geldi de yayınlanmadı. Buraya çağırın muhabirleri de anlatsınlar. Ne haberler yayınlanmamıştır."

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN