forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Yazdır

ORAL SEKS VE ERTUĞRUL ÖZKÖK...

Aktif .

ertugrul_ozkok_300MEHMET BARLAS: Bir Türk çocuğu "Ergenekon"la "Oral seks"i birbirlerine karıştırır mı? Bir Türk çocuğu olan Ertuğrul Özkök bunu köşesinde sürekli olarak yaptığına göre, demek bu kavramlar karıştırılabiliyor.

MEHMET BARLAS'IN SABAH'TAKİ YAZISINDAN İLGİLİ BÖLÜM

(...)

Hürriyet'in eski yöneticisi Ertuğrul Özkök, IMF'nin eski Başkanı Strauss-Kahn'ın New York'taki "Oral seks" serüveni hakkında yazılar yazar ve bu konudaki dava süreci ile Türkiye'deki hukuk anlayışını karşılaştırırken, "L'Oreal" ile "Oral seks"i karıştıran Amerikalı küçüğü düşündüm. 

Oral seks ve rıza... 

Straus-Kahn'a açılan "Tecavüz" davasının düşürülmesinin nedeni "Oral seks"i yapılırken mağdur olan otel görevlisi kadını "Zorlamadığının" yargı tarafından kabul edilmesidir. Savcı ve yargıç, mağdur olduğunu iddia eden kadının ifadelerindeki ve yaşamındaki tutarsızlıklar saptandığı için, davayı sona erdirmişlerdir. Yani bir ilişki "Rıza" ile gerçekleştirildiği zaman "Suç" olmaktan çıkıyor.

Bu "Oral seks" davasındaki gelişmeleri, Türkiye'deki Ergenekon veya Balyoz davalarına uyarladığınız zaman, mesela "Darbe girişimleri halkın rızasına dayalı olarak yapıldıkları zaman suç olmaktan çıkarlar" mı demeniz gerekir?

Veya bir Türk çocuğu "Ergenekon"la "Oral seks"i birbirlerine karıştırır mı?

Bir Türk çocuğu olan Ertuğrul Özkök bunu köşesinde sürekli olarak yaptığına göre, demek bu kavramlar karıştırılabiliyor. 

28 Şubat'ın kavram kargaşası 

28 Şubat post-modern darbesi sürecinde Ertuğrul Özkök yönetimindeki Hürriyet'in bütün kavramları manşetlerden birbirine karıştırdığını da görmemiş miydik?
Basın özgürlüğü ile medya karteli, bağımsız medya ile güdümlü ortak manşetler, araştırıcı gazetecilik ile andıççılık birbirlerine karıştırılmamış mıydılar?

Ertuğrul Özkök'ün "Darbeler seçkinlerin ve medyanın rızası ile demokrasiye oral seks yaptırmaktır" benzeri bir açıdan olaya yaklaşmasını tabii ki beklemiyorum. Ama "Oral seks" vakasından gidilerek Türk yazılı hukukundaki aksaklıkları gidermenin mümkün olmadığını da söylemeliyim.
Örneğin yasaları değiştirseniz de bazıları "Hukuka saygılıyız ama enayi de değiliz" diyerek yorumlayacaklarıdır o yasaları.
Ertuğrul Özkök bu gerçekleri kendi gazetesinde yayınlanan "Koşaner Konuşmaları"ndan öğrenebilir. 

(...)

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

DKM ARŞİVİ