forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Yazdır

'BANU GÜVEN İYİ SORU SORMAYI BECEREMEDİĞİ İÇİN GÖNDERİLDİ'

Aktif .

banu_guvennAhmet Hakan Hürriyet'teki yazısında NTV'de işine son verilen ve bunun üzerine Başbakan'a mektup yazan Banu Güven'i eleştirdi. 

 

Güven'in muhalif olduğu için değil, “Banu Güven soru sormayı bile beceremediği için işinden oldu” görüşünü savunan Ahmet Hakan, bugünkü köşesinde şunları yazmış... 


Banu Güven’e neden destek vermedim?

 Bir gazetecinin “siyasi tutumu” nedeniyle işinden olmasına tabii ki karşı çıkarım.
Ama bunun için öncelikle o gazetecinin, sadece ve sadece “siyasi tutumu” nedeniyle işinden olduğunu en azından gayet net bir şekilde ortaya koyması gerekir.
Mesela en basitinden çıkıp “Ben siyasi tavır aldım ve işimden kovuldum” demesi, diyebilmesi gerekir.
En azından kendisinin işine son veren kurumuyla hesaplaşma cesaretini göstermesi gerekir.
Kaybedeceği hiçbir şey kalmamışken bile Başbakan’a “Lütfen bizi biraz daha az korkutabilir misiniz Başbakanım” diye mektup yazmak, en azından iktidar baskısıyla işinden edildiğini ima eden bir gazeteciye yakışmaz.
Kurumunla hesaplaşma, iktidarla hesaplaşma... Sadece “Hükümet bastırdı işinden oldu” efsanesinin beslenip büyümesine katkı sağlayacak birkaç küçük adım at... Bu durumda birilerinin çıkıp da “Mesele belki de performanstır” deme hakkı doğar.
Ben işte o haktan yararlandım.
Fazla abartmayalım: 48 kalem “Banu Güven siyasi duruşu nedeniyle işinden oldu” derken bir kalem de varsın “Banu Güven soru sormayı bile beceremediği için işinden oldu” deyiversin. Ne olur ki?
Gelelim “Banu Güven’in başına gelen bir gün senin de başına gelir” türünde uyarılarda bulunanlara... Bu tür uyarılarda bulunanlara, “Öyle bir durum olursa Banu Güven için gösterilen tepkilerin aynısının benim için de gösterilmesine fitim” diyorum, başka da bir şey demiyorum.

Hürriyet 15 Temmuz 2011

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN