forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Yazdır

AHMET HAKAN'DAN FEHMİ KORU'YA 'KANKALAR MECLİSİ' CEVABI

Aktif .

ahmet_hakan_300Fehmi Koru'nun 'Kankalar Meclisi' yazısına Ahmet Hakan'dan yanıt geldi. Ahmet Hakan, Fehmi Koru'ya mektup yazdı ve yeni Çete listeleri verdi...

 

Ahmet Hakan Hürriyet'teki yazısında şunları kaleme almış...

"...

Fehmi Abi...
Senin adına utandım vallaha.
Nasıl utanmayayım?
Muhbirlik yapanları ayıplayan bir adamın muhbir haline gelmesi karşısında utanılmaz da ne yapılır?
•••
Fehmi Abi... Madem bulanık suda balık avlamaya merak sardın.
Madem Soner Yalçın'la sosyalleşmiş herkesi Ergenekon'dan içeri tıktırmak için iştaha geldin.
Madem ayıp, günah takmamaya başladın.
Madem "gülünç oluyorum" falan demiyorsun.
Madem ileri demokrasinin Senatör McCarthy'si sen oldun...
O zaman...
Olayı "Salomanje Çetesi" ile sınırlı tutma.
Al, ben sana malzemenin kralını vereyim, sen oya gibi işle...
İşte içinde yer aldığım gazeteci çetelerinin tam listesi.
•••
-SALOMANJE ÇETESİ: Eğer çete lideri Hıncal Uluç'un örgütsel yapı içinde hegemonya kurma güdüsü her geçen gün artmasaydı, bu çete hâlâ faaliyetini sürdürüyor olurdu. Ama olmadı. Çeteyi ilk önce Ali Saydam liderliğindeki "hücre" terk etti. Sonra ben, "Beyaz Saiomanjeciler Cephesi" diye bayrak açtım ama peşimden bir tek Ertekin geldi. Kısacası sonu hüsranla biten bir maceradır bu...
-KIZIL FASIL ÇETESİ: Senin liderliğini yaptığın "Yeşil Fasıl Çetesi"ne karşı, biz de "Kızıl Fasıl Çetesi" diye örgütlenmeye kalktık. Amacımız Ekrem Dumanlı gibi muhafazakâr gazeteciler ile Ahmet Çalık gibi medya patronlarını devşirmekti. İki nedenle başarılı olamadık: BİR: Sponsor bulamadık. İKİ: Samime Sanay'ı ikna edemedik.
SUNSET ÇETESİ: Bu Fehmi Koru'ya ihbar malzemesi çete, faaliyetini sürdürüyor. Lider kadronun tümünü açıklayamam. Ama '"bir numara "nın Ertugrul Özkök olduğunu söyleyebilirim. Fakat bir sorunumuz var: Eğer' Ertugrul Özkök, "Ben genel yayın yönetmeni iken..." diye başlayan hatıralannı anlatmaya bu hızla devam ederse, korkanm bu çete de dağılacak.
PAPERMOON ÇETESİ: Bir dolmakalem üzerine edilen yeminle başladı bu çetenin faaliyeti... Hedef: Cavit Çağlar, Nail Keçeli, Ahmet Özal gibi isimler üzerinde doktrin çalışması yapmaktı. Her üç ismin de ikili oynadığı fark edilince örgüt faaliyetleri bir süreliğine askıya alındı.
DELICATESSEN ÇETESİ: Bu çetenin çelik çekirdeğini şu isimler oluşturmaktadır: Sayım Çınar, Buket Aşçı, Onur Baştürk. Övünmek gibi olmasın ama lider benim. Sempatizan kadrosunda ise EA, EZ, HG kod adlı gazeteciler yer alıyor. Her hafta salı günü mesai saati içinde "Delicatessen" adlı mekanda yapılan örgüt toplantıları, bazen Sayım Çınar'ın sebepsiz öfke krizine girmesi nedeniyle erken bitiyor.

http://www.hurriyet.com.tr/

 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN