forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Yazdır

CÜNEYT ÜLSEVER MEHMET BARANSU'YA ÇOK KIZDI!

Aktif .

cuneyt_ulseverHürriyet yazarı Cüneyt Ülsever, Taraf gazetesi yazarı Mehmet Baransu'nun son kitabında ve gazetedeki yazılarında dizisi de yapılan 'Hacı' adlı romanıyla ilgili iddialarına cevap geldi. Ülsever, Baransu'yu iddialarını ispat etmeye çağırdı.

"Mehmet Baransu iddianı ispatla mükellefsin" başlığıyla Ülsever şunları yazmış...


Mehmet Baransu:
1) Romanı okumadığın aşikâr. "Hacı" bir 28 Şubat dönemi eleştirisidir. Ayrıca Fethullah Gülen Cemaati'ne sahip çıkar. Romandaki tüm kişiler hayalidir. Tabii ki dönem hakkında eline geçen bilgilerden yararlanır.
2) Sen kendi eline geçen her"belge"yi ardına önüne bakmadan yayınlıyorsun da, bir romancının yazdığı "dönem romanı"nda okuduklarından, öğrendiklerinden, duyduklarından yararlanmasını hangi hadle kınıyorsun? Yönetmenin Ahmet Altan'a sor, yazdığı "tarihi romanlar"da bilgi, belgeden yaralanmadı mı?
3) Açıkça yazıyorum, bu romanın yazılması için kimse bana verdiği kararı uygulatmadı.
4) "Bilgilerin askerlere karşı uygulanan psikolojik harbin bir parçası olarak 'bir kitapta' kullanılmasına karar verildi. Bunun için uygun bir kişi arandı ve bulundu. Bilgiler Cüneyt Ülsever'le paylaşıldı ve Hacı romanı da böylelikle ortaya çıktı" diye yazıyorsun. Öncelikle, romanın konusunu bile bilmediğin bu cümlen ile ayan beyan ortaya çıkıyor. Yazdığın gibi beni "psikolojik harbin" parçası yapmak için kim veya kimler yönlendirdi, elime hangi belgeleri, hangi tarihte verdiler? Açıkla!
5) Hızını alamamışsın, Hisarüstü Cinayetleri adlı romanıma da pislik çalmışsın.
Bu roman hakkında dilinin altında ne varsa onu da kus!

* * *

Mehmet Baransu, iddialarını ispatlamakla yükümlüsün. Yapamazsan, bir kere daha çamur at izi kalır gayreti içinde olduğun ortaya çıkar. Böyle yapanlara bizim mahallede "kocakarı dedikoducusu" denir.
Sizin mahallede müfteri kime denir? (Hürriyet. 02.02.2011)

MEHMET BARANSU'NUN CÜNEYT ÜLSEVER'LE İLGİLİ İDDİALARI


DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN