forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Yazdır

OKTAY EKŞİ, MEDYAYA 'KAYPAK İLETİŞİM ÖZGÜRLÜĞÜ' İCADINI KAKALADI!

Aktif .

umur_talu_2Umur Talu: İçimdeki ses, “örgütlü basın özgürlüğü” kavramını gömüp medyaya “kaypak iletişim özgürlüğü” icadını kakalayan üstada soruyor: “Basın Hürriyet’i” böyle bir şey mi!


UMUR TALU'NUN HABERTÜRK'TEKİ YAZISI

Umur Talu - Özelleştirme, güzelleştirme

Bir meslektaş olarak tuhaf ve acı geliyor.

Yarım asırlık gazeteci, kırk yıllık başyazar, “kanunsuz, seçimsiz” Basın Konseyi sabit başkanı, onca yazar kovulurken sessiz kalmış duayenin “bir gecede” gitmesi.

Gazetesinde birine, “istifa et Ekşi” diye yazı yazdırılması!

“Mahcup, hüzünlü” vedası gazete dibine konmuşken, “Hür” manşetin, “Başbakan’ın çocukluk hatıraları”yla donatılması!

Tabii “hakaret” etti; haklı olabileceği “kamusal tabiat-özel santral davası”nda, “Bunlar analarını da satar” diye ısrarla yazarak.

Ama “İçimizdeki alçaklar” diye gazetecileri hedef gösterdiğinde, kankası Özkök’le birlikte; “hakaret”ten öteydi. Kovulan ve vurulan oldu. O zaman gitmediler. Zoraki utandılar neden sonra. Ama “Tabiat” değişmedi.

İçimde bir ses diyor ki, Oktay Ekşi iktidara “hakaret” ederken, “bilinçaltı”nda başka şey mi vardı?

Petrol Ofisi epey ucuza, İş Bankası kaynakları (ve CHP vizesiyle) özelleşip güzelleşirken hiç ses çıkartmamıştı.

Geçen, başyazar olduğu grubun “milli” POAŞ’ı bu kez “yabancıya” satılırken de ses etmedi; diğer “Ulusalcı” arkadaşlarla birlikte.

Belki onca yılın utanç verici sessizliği, bir akşam karanlığı grizu gibi patladı, Karadeniz dereleri üstünden “Analarını da satarlar” deyu her yere aktı!

İçimdeki ses, “örgütlü basın özgürlüğü” kavramını gömüp medyaya “kaypak iletişim özgürlüğü” icadını kakalayan üstada soruyor: “Basın Hürriyet’i” böyle bir şey mi!

http://www.haberturk.com/

DKM ARŞİVİ