Dördüncü Kuvvet Medya
      · GİRİŞ SAYFASI YAPIN   · SIK KULLANILANLARA EKLEYİN
BU YAZININ ALTINA İMZAMI ATIYORUM!
27.03.2009
Bookmark and Share

ERTUĞRUL ACAR / EDİTÖR

Ertuğrul Acar Genç kuşağın en başarılı gazetecileri arasında yer alan 5N1K programının sunucusu Cüneyt Özdemir, kendine ait internet sitesinde mükemmel bir yazı kaleme almış. Özdemir diyor ki; "Genç gazeteciler statükocu bir kuşak köşe yazarından hayli rahatsız." Ve devam ediyor...

"Bu ikinci iddianamede Türkiye’nin karşısında bir DARBE GİRİŞİMİ’nin deşifresi var. Hala bu darbe girişimini görmezden gelen gazetecilerden, köşe yazarlarından haber yapmaya eli varmayan yazı işlerinden genç gazeteciler rahatsız! Darbe seven bir bünyeyi değiştirmek zor, anlamaksa kolay değil. Basındaki darbeci ‘abi’ geleneğine biat etmeyenleri düşman görme eğilimi hala varken genç gazeteciler zamanın ruhunu yakalayamayan statükoculardan rahatsız.

Genç gazeteciler değişimi yakalayamayan ve hala darbe savunuculuğuna soyunan, durumu çarpıtan, okuduğunu duyduğunu kabul etmeyen bir kuşak köşe yazarından da hayli rahatsız. İyi darbe kötü darbe, benim darbem senin darben ayrımını tümden reddetip darbeci kafanın karşısında duramayan tüm çevrelerden genç gazeteciler rahatsız."

Cüneyt Özdemir'in ne demek istediğini daha iyi anlamak ve durumu net olarak ortaya koyabilmek için yakın zamanda kaleme alınmış iki yazıyı hatırlamakta fayda var.

Fehmi Koru, 10 Mart 2009 tarihli yazısında 'Merkez Medya' tartışmasıyla ilgili olarak şunları yazmıştı: "İtirazım, marjinalleşmiş olanların kendilerini hâlâ 'merkez' gibi gösterme sahtekârlığına... 'Merkez' diye söz edilmeye devam etmek isteyenler kendilerini merkez değerlerle tanıştırmalılar; sırtlarındaki 'marjinal' unsurların varlıklarını sürdürecekleri 'kıytırık' pek çok başka yer var: Politikada olduğu kadar medyada da..." (Yeni Şafak / 10 Mart 2009 )

Koru'nun yazdıklarıyla paralellik arzeden başka bir yazı da Mustafa Karaalioğlu'ndan gelmişti:

"O medya sınıfı tasfiye olmadan bu ülkede demokrasiden de gerçek anlamda bağımsız, özgür, hukuka bağlı ve ahlaki bir medya düzeninden de söz etmek mümkün değildir. Bu kadar açık." (Star Gazetesi /18 Mart 2009)

Aslında farklı cümlelerle kurulmuş olsa da bu üç yazının ana fikri aynı...

Değişime ayak direyen ve eski alışkanlıklarına devam edenler bindikleri dalı kesiyor...

Köşe başlarını tutmuş birtakım gazeteciler gerçekten artık rahatsızlık veriyor.

Cüneyt Özdemir'in yazısının altına imzamı atıyor ve bu çıkışı çok önemsiyorum...

---------------------------------------
ERTUĞRUL ACAR
E Mail: ertacar@dorduncukuvvetmedya.comSayfa BaşıYazıcıya gönderBu yazıyı arkadaşına gönder

 
   İLGİLİ LİNKLER
· Yazarlar
· Ertuğrul Acar Arşivi

Yazıcıya veya
Arkadaşına gönder

Sayfayı yazdır     Arkadaşına Gönder
1 Yorum
  
Re: BU YAZININ ALTINA İMZAMI ATIYORUM! ()
Tarih: 29.03.2009
Gönderen: Cemil Demirci
E Mail: ccemildemirci@gmail.com
Yorumu: Tamam, darbeci abilerden ben de şikayetçiyim. Ama asıl Fehmi Koru, Karaalioğlu gibi abiler, AKP projesiyle sözde demokrasi içinde yapılan darbenin abileri değil mi? Yani akp ile son yıllarda ülkemizde darbe üstüne darbe yapılıyor. Dengir fıratın sözleri aksi yönde geçerli: akp iktidarının yaptıkları nedeniyle ülke bir travma yaşıyor. Farkında olmayıp şikayet etmeyenler de alkolün etkisi altındalar, sabah olup başağrısı mide bulantısı duymaya başlarlar. Fakat dert değil, akşam yine içerler. Çünkü bu kadar siyasi idam ve darbeden sonra, bu kadar kardeş kanı ve bebek kanı döküldükten sonra, tek çarenin laiklik ve başka güçlerin değil kendi halkının gücünün etkisinde olmak olduğunu hala anlamadılar. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmuyor. Akp yandaşları bilgisiz bir güç. Kabul edenler elini kaldırsın deyince kalkan ellerden ibaret. Bu ülkede ibadet ettiği için kimseye fiske vurulmadı ama oruç tutmuyor diye 100. yıl üniversitesinde bir öğrenci öldürüldü.


[ Yorum Gönder ]

   KİM HANGİ MANŞETİ ATTI?
   KÖŞELERİN GÜNDEMİ!
   MEDYAKARİKATÜR
   MultiMEDYA

CANLI YAYINDA GÜLME KRİZİ


HABER MASASININ ALTINDAN ÇAYCI ÇIKARSA


BİR ZAMANLAR DARBE'Yİ İŞTE BÖYLE ELEŞTİRMİŞTİ!


İYİ BİR SUNUCU OLMAK İÇİN NE YAPMAK GEREKİYOR?


STÜDYODAKİLER ŞAŞTI KALDI BU İŞE


SİNİRLİ SUNUCU


HOOOP KAMERA GİDİYOR... İSMAİL...


Türk Televizyonlarında Yaşanan En Komik Anlar
Diğer Videolar
   SPONSOR
Bir-Net
Dördüncü Kuvvet Medya © 1998-2009 Bütün hakları saklıdır.
Yayınlanan haber ve yazılar kaynak gösterilerek ve içeriği değiştirilmemek şartıyla alıntılanabilir.
Yazarların yazıları kendi sorumluluğundadır... E mail: ertacar@dorduncukuvvetmedya.com