Dördüncü Kuvvet Medya
      · GİRİŞ SAYFASI YAPIN   · SIK KULLANILANLARA EKLEYİN
IV. Kuvvet Medya'yı kimler, neden hazırlıyor?
13.12.2001
Bookmark and Share

GENEL YAYIN EDİTÖRÜ
Ertuğrul Acar
ertacar@dorduncukuvvetmedya.com

ertugrul@dorduncukuvvet.com

ANKARA TEMSİLCİSİ
Hasan Özsan
hasanozsan@yahoo.com

EGE TEMSİLCİSİ
Ümit Otan
umitotan@ttnet.net.tr

LONDRA TEMSİLCİSİ
Mustafa Köker
MustafaKoker@aol.com

KURUCU
Ahmet Tezcan


--------------------------------------------------------

Dördüncü Kuvvet Medya, gazeteci Ahmet Tezcan tarafından, 12 Haziran 1995 yılında Kanal 7 televizyonunda, "Çuvaldızı kendine batıran tek medya programı" sloganıyla haftalık medya-haber-tartışma programı olarak başladı. Program kısa sürede ilgi gördü. İkisi Cengiz Polatkan Ödülü olmak üzere 7 ödül aldı. 2003 Haziran Ayında Feza Anadolu İletişim Meslek Lisesi tarafından "Yılın En iyi İnternet Gazeteciliği" ödülüne layık bulundu.

Kanal 7'de başlayan program bir yıl sonra Kanal E televizyonu'na taşındı. Bir yıl sonra yine Kanal 7'ye dönüş yaptı ancak 3 ay yayınlanabildi. Daha sonra 9. Kanal'a geçti. Kanal 6'da 4 hafta yayınlanan program son olarak 2003'te Flash TV'de ekrana geldi.

Tezcan, programın içeriğini aynı isimle Mayıs 1998'de internet ortamına taşıdı. O tarihten beri Dördüncü Kuvvet Medya internet ortamında yayınını ara vermeden sürdürmektedir. Türkiye’nin ilk bağımsız internet sitelerinden biridir ve ilk medya eleştiri sitesidir.

Ahmet Tezcan, 2000 yılına kadar tek başına yürüttüğü www.dorduncukuvvetmedya.com 'un editörlüğünü o tarihten itibaren gazeteci Ertuğrul Acar'la birlikte devam ettirdi. 2003 yılında Başbakanlık Basın Müşaviri olduktan sonra Ahmet Tezcan editörlük görevini bıraktı. Acar, 2003'ten beri sitenin tek editörüdür...

NE DÜŞÜNÜYORUZ?

Öncelikle; halkın haber alma hakkına saygı borcumuz nedeniyle, bütün medya mensuplarının ulusal ve evrensel medya ilkelerine uygun olarak, bağımsız, dürüst ve temiz bir yayıncılık anlayışına sahip olarak görev yapması gerektiğini düşünüyoruz... Meslek ilkelerinin gereklerini öncelikle kendi benliğimizde uygulamanın vaz geçilmez koşul olduğunu, bunu gerçekleştirdikten sonra, medyada yapılan yanlışları, seviyeli uyarılar halinde işaret etmenin, gelecek kuşaklara övünülebilir bir miras bırakmak için şart olduğunu düşünüyoruz.

Dördüncü Kuvvet Medya için; medyanın hiçbir kurum ve mensubu, diğerlerinden daha yakın değildir. Uyarılarımız ve tavsiyelerimiz için tek ölçü; meslek örgütleri tarafından açıklanan "etik ilkeler"dir.

Dördüncü Kuvvet Medya adıyla oluşturduğumuz Özgür Gazeteciler Platformu'ndaki çabamızın "kapımızın önünü süpürmek, hanemizi temizlemek, ekmek teknemizi pisliklerden arındırmak" olduğu bilincindeyiz.

Mesleğimize karşı duyduğumuz sevginin "emek", arzuladığımız basın özgürlüğünün ise "bedel" istediğini biliyor; her durumda sergileyeceğimiz tutumun mutlaka ve mutlaka "etik ilkeler"den yana olacağını buradan açıklıyoruz.
Dördüncü Kuvvet Medya, Gazeteciler Cemiyeti'nin yayınladığı "Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumlulukları Bildirgesi'ne ve Basın Konseyi'nin yayınladığı "Basın Meslek İlkeleri"ne uymayı taahhüt eder.Sayfa BaşıYazıcıya gönderBu yazıyı arkadaşına gönder

 
   İLGİLİ LİNKLER
· Genel Konular Arşivi

Yazıcıya veya
Arkadaşına gönder

Sayfayı yazdır     Arkadaşına Gönder
         39 Yorum var
  
Başarılar diliyorum... Yolunuz açık olsun... ()
Tarih: 08.11.2002
Gönderen: güneş şenol
E Mail: gunessenol@hotmail.com

basın yayın (şimdilerde iletişim) mezunu biriyim 16 yıl bir kamu kuruluşunda basın yayın danışmanı olarak çalıştım. Türkiye'de yayınlanan ulusal ve zaman zaman yerel gazeteleri daima eleştirel bir gözle izledim. En büyük hayalim gazeteleri (şimdi de özellikle tv'ler ile genel olarak medya denilen kitle iletişim araçlarını) en objektif şekilde eleştiren bir yayına kavuşması idi. IV.Kuvvet Medya ile bu kadar geç tanıştığım için utandım. ama devamlı izleyiciniz olacağım.

başarılar diliyorum. Yolunuz açık olsun..


[ Yorum Gönder ]

Re: Dördüncü Kuvvet Medya'yı kimler neden hazırlıyor? ()
Tarih: 25.12.2002
Gönderen: sadettin yurdagel
E Mail: sadettin@yurdagel.de

IV-Kuvvet Medya olarak gercekleri yazdiginiza inaniyor ve dasdik ediyorum. Ancak sizinde bazi yazarlardan cekinip ve onlarin bazi Devlet erkanlari hakkinda müsbet veya menfi yazilarini koymuyorsunuz. Bunun nedenini tabikli bilemem ama her seydan önce Objektifliginize bu gibi tutumlar zeval getirebilir diye düsünüyorom.

saygilar
Gazeteci Yurt disi tarafsiz Muhabir
Sadettin Yurdagel


[ Yorum Gönder ]

Re: Dördüncü Kuvvet Medya'yı kimler neden hazırlıyor? ()
Tarih: 25.03.2003
Gönderen: Murat TURAN
E Mail: m_turan05@mynet.com
Mesajı: İnsanlıkları kaybedenler için fazla söze gerek yok .Bu savaşın amacını onlarda biliyor bu gün ırak ya yarın ortadoğuda suların durulacağına inanmıyorum.


[ Yorum Gönder ]

Re: Dördüncü Kuvvet Medya'yı kimler neden hazırlıyor? ()
Tarih: 26.05.2003
Gönderen: mustafa özaydın
E Mail: fikriyeoz@tn.net

sayın Ahmet TEZCAN bey,
4.kuvvet medya gibi proğramın önce tiryakisi yapıp daha sonra niçin yayın hayatından ( KANAL 7 deki ) vazgeçtiniz.Bizlerin doğru ve güvenilir haber, yorum, farklı açılardan olaylara bakma hakkımızı bizlere çok mu gördünüz. Ne zamandır sizin yazı ve yorumlarınızı takip edemiyordum. zor zenaat bir bilgisayar sahibi oldukda sizlere kavuştuk.Temennim yine kaliteli bir kanalda yayın hayatınıza başlamanız ve tüm milletin bundan faydalanmasıdır.
selamlar


[ Yorum Gönder ]

Re: IV. Kuvvet Medya'yı kimler, neden hazırlıyor? ()
Tarih: 03.12.2003
Gönderen: nilay
E Mail: nilay81@mynet.com
Yorumu: sitenizi ziyeret etme fırsatını ilk kez buldum.Daha doğrusu sevdiğim bir arkadaşımın gerçekten bakılmaya değer olduğunu ifade etmesi ve kesinlikle haklı olduğunu kendi gözlerimle görmem bundan sonra sürekli takip etmeme sebep oldu.burada yazıları yer alan tüm gazeteci büyüklerim gerçekten oldukları yeri hakeden ve daha fazlasına sahip olması gereken kişiler.yazılardaki açıklık ve tarafsızlık(diğerlerinin taraflı olduğunu düşünürsek)daima süre gelmeli bence .allaha emanet olun.saygılar....


[ Yorum Gönder ]

Re: IV. Kuvvet Medya'yı kimler, neden hazırlıyor? ()
Tarih: 09.12.2003
Gönderen: selcuk
E Mail: selcuk91@yahoo.fr
Yorumu: Medyanin dorduncu kuvet olduguna inanmiyorum.Boyle bir kategori yok.Aslinda medya birinci kuvvettir.Ben buna inaniyorum.Cunku,butun iktidarlar ve iktidar kategorileri ve iktidar hiyerarsileri yazilar yoluyla yada yazilarla kurduklari iletisim sayesinde olusmaktadir.Yazilar.iktidar oncesi fikir nesriyatlariyla baslar iktidar sonrasi o fikrin burokratik isleyisine hizmet eder.Bu genel bir kuraldir.
Gunumuzde hala birinci duzeyde yer alan yazili medya resmi gazeteler seklinde bir etkiye sahiptir.Resmi gazetelerin kategorileri vardir.Belki dorduncu kuvvet olarak lanse edilen gunluk boyali ve boyasiz basin icin onlar "dorduncu kuvvet" tirler.Yani birinci kuvvet olan resmiyetin yayini disinda onun etkisi altindaki yayinlar "dorduncu kuvvet"tirler.Ama bu kuvvet hiyerarsinin icinde yer alan bir kuvvet degildir. Boyle dusunenler ancak kendilerini kandirmaktadirlar.Dorduncu kuvvet denilen bir medya gercekligi yoktur.Ancak iktidarin otoriter gercekligi altinda medyalar vardir.Sayet alternatif medyadan bahsedilecekse bu medya iktidar disinda yer alan iktidara karsit ve fakat bagrinda iktidar nuvesi tasiyan birinci kuvvet olabilir.
Bu sebeplerle medye dunyanin hic bir yerinde dorduncu kuvvet olamaz.Ya birinci kuvvet olmak icin var olacak (yani iktidar icin) ya da birinci kuvvete bagli bir medye olacaktir (Iktidarin denetimi altinda) Anladigim kadariylada sizin kast etmis oldugunuz iktidar denetimi altinda bir medya anlayisidir.Sayet boyle degerlendiriyorsaniz renginizi acikca ortaya koymalisiniz.
Her seye ragmen calismalariniz bilgi iletisimi acisindan degerlidir.En azindan bilgi iletisimi degerini hak ediyorsunuz.Tipki pazarda dolasima sokulmus yeni bir meta gibi.Calismalarinizda basarilar


[ Yorum Gönder ]

Re: IV. Kuvvet Medya'yı kimler, neden hazırlıyor? ()
Tarih: 04.01.2004
Gönderen: MUSTAFA TANYILDIZI
E Mail: mtanyildizi@ iha.com.tr
Yorumu: Bu sitedeki haberleri inanın büyük bir zevkle okuyorum. Bu haberler büyük bir araştırmanın ve yorumun sonunda çıktığı için gerçeği yansıttığına inanıyorum. Bizleri bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.


[ Yorum Gönder ]

Re: IV. Kuvvet Medya'yı kimler, neden hazırlıyor? ()
Tarih: 17.01.2004
Gönderen: Hediye Eroğlu
E Mail: sokaktaki@mynet.com
Yorumu: Merhaba,

Site gerçekten de doğru ve tarafsız hebercilik konusunda en iyilerden diyebiliriz. Ancak muhabirlerin, gazetecilerin bir araya gelerek karşılıklı fikir alışverişi için oluşturulmuş bir ortam göremedim. Bence habercilerin bir araya getirilebilmesi için 4. Kuvvet bir çözüm yaratabilir.


[ Yorum Gönder ]

Re: IV. Kuvvet Medya'yı kimler, neden hazırlıyor? ()
Tarih: 21.01.2004
Gönderen: Tonguç AKKUŞ
E Mail: tonak1961@hotmail.com
Yorumu: Sayın DKM Yetkilileri,

Bugün bütün yorumları tekrar okudum. Çıkarabilene çok önemli dersler olduğunu gördüm. WEB Sitenizin genelinde de bir gezinti yaptım. Burada da şöyle bir izlenim edindim.: Ön yargılı olduğunuz kurum ve kişiler var. Asıl sorununuzun buradan kaynaklandığı düşüncesindeyim.

Bakın bir haber üzerine bunca yorum gelmiş. Hiçbir şekilde hakarete aşağılamaya gitmeden eleştirilmişsiniz. Şimdi soruyorum:

Bu eleştirilerden çıkartılması gereken dersleri çıkartabiliyor musunuz? Çıkartabilecek misiniz? Yoksa...

T. Akkuş


[ Yorum Gönder ]

Re: IV. Kuvvet Medya'yı kimler, neden hazırlıyor? ()
Tarih: 23.01.2004
Gönderen: Kaan Engin
E Mail: kaanengin@superonline.com
Yorumu: Sayın DKM yetkilileri,
İlk yıllarınızdan bu yana sizi ilgi ve güvenle takip ederim. Buraya yorumları ile katılan arkadaşlar benim bir hususta endişelenmeme sebep oldular. "Hükumet, özellikle işini iyi yapan, basını sindirme kampanyası başlatmış!" Sizin için endişeleniyorum! Lutfen yazılarınıza biraz dikkat edin, sizi sürekli okumak, sizden mahrum kalmamak istiyorum ben.Biz sevgili okurlarınızı düşünüyorsanız hükumet aleyhtarı bu yorum ve yazılara yer vermeyin:)) Bırakın demokrasiyi, haberciliği falan:))Sonra kötü olacak, bizi üzaceksiniz:))Lutfeeeeeeen:))


[ Yorum Gönder ]

Re: IV. Kuvvet Medya'yı kimler, neden hazırlıyor? ()
Tarih: 08.02.2004
Gönderen: Serpil Korkmaz
E Mail: serpilkorkmazses@mynet.com
Yorumu: Selamlar,
Ben İskenderun'da yerel yayınlanan SES Gazetesi'nde muhabir olarak görev yapıyorum. Fırsat buldukça da siteye uğrayıp ilgimi çeken başlıkları izliyorum. Birçok basın ve yayın kuruluşunun bağımlığını görmem, önce kendi çıkarlarını savunmaları, kamuoyunu gözetmemeleri, çağdaş bağımsız bir Türkiye konusunda kaygılandırıyor. Bu anlamda İnternet yayıncılığının daha özgür olduğunu düşünüyorum... Yayınlarınızda başarılar...


[ Yorum Gönder ]

Re: IV. Kuvvet Medya'yı kimler, neden hazırlıyor? ()
Tarih: 10.02.2005
Gönderen: Mecit Çevrim
E Mail: rodimecit@hotmail.com
Yorumu:

Gazetenizi yayına hazırlandığı gunden beri dikkatle takip ediyorum.
Muhalif gazeteciliğin internet ortamına taşınması anlamında büyük bir misyon üslendiği kesindir. Sözünü ettiğim muhalefet kartel medyasına karşı gerçekleştirdiği, çıkarsız eleştiridir.
Cesur adımların atıldığı ortadadır. İşsiz bir İletişim Fakültesi mezunu olarak, gazete okumuyorum, gazete olarak yayınlarınızı takip ediyorum.
Başarılar diliyorum.

Ayakta durmak ne kadar zor farkındayım. Ayakta kalmanız için GÜÇ diliyorum.
Saygılarımla.


[ Yorum Gönder ]

Re: IV. Kuvvet Medya'yı kimler, neden hazırlıyor? ()
Tarih: 03.05.2005
Gönderen: TARIK Abdülcelil
E Mail: tarek1996@yahoo.com
Yorumu: Sitenizi ziyaret ettiğim ilk defa dört aydır. sürekli takip ettim etmektedir.
Gerçekten çok iyi bir hizmettir. benim işime çok yararlı oldu.
onun için sitenizi benim HOME PAGE olarak yaptım.
Ben Türkiye siyasi işleri hakkında Mısırlı bir araştırmacıyım.
başarılar diliyorum
TARIK ABDÜLCELİL
MISIR - KAHİRE


[ Yorum Gönder ]

Re: IV. Kuvvet Medya'yı kimler, neden hazırlıyor? ()
Tarih: 15.08.2005
Gönderen: Mehmet Nuri Tosyalı
E Mail: mn.tosyali1@superonline.com
Yorumu:
Sabah kahvaltısından önce girişiyorum IV'ncü kuvvete.Gazete birinci sayfaları ilk durağım.Ondan sonra öbürleri...Sanki bir gazeteyi baştan sona okuyorum ilanlarına kadar.Hele birde sayfa lara,yani gazetelerin sayfalarına dalabilsem..diye düşünüyorum..Ne dersiniz,belki bir gün değişen tekniklerle o imkanı da yakalarız...Selamlar...


[ Yorum Gönder ]

Re: IV. Kuvvet Medya'yı kimler, neden hazırlıyor? ()
Tarih: 01.11.2005
Gönderen: TURQUAZ
E Mail: TuQAZ@MSN.COM
Yorumu: sSitenizi yeni gördüm.Beğendim.Türk basının büyük bölümü türkiyede sermayeyi temsil eden insanların elinde.Bu nedenle haber alma özgürlüğümüzü sizlerin sağlayacağı düşüncesindeyim.Sermaye basını PATRONUN MENFAATLERİ doğrultusunda yayın yapmatadır.Bu yüzden halk dezenefarmosyana tutlmaktadır.Hükümetlerle arası iyi olan basın hükümetlerin olumlu ,olumsuz tüm icratlarını övmektedirler.Doğru ve halk yararına haber yapacağınız inancı ile başarılar dilerim.


[ Yorum Gönder ]

Re: IV. Kuvvet Medya'yı kimler, neden hazırlıyor? ()
Tarih: 14.11.2005
Gönderen: Mehmet ARSLAN
E Mail: mehmetarslan666@hotmaim.com
Yorumu: sitenizi muhteva itibariyle begendim başarılarınızın devamını dilerim


[ Yorum Gönder ]

Re: IV. Kuvvet Medya'yı kimler, neden hazırlıyor? ()
Tarih: 16.01.2006
Gönderen: mehmet can
E Mail: muzocancan@mynet.com
Yorumu: helal olsun bütün emeği geçen herkese çok harika bir site


[ Yorum Gönder ]

Re: IV. Kuvvet Medya'yı kimler, neden hazırlıyor? ()
Tarih: 07.02.2006

Gönderen: Sadettin Yurdagel
E Mail: sadettin@yurdagel.de
Yorumu: Bu sayfaya görüsümü aciklayali tam üc sene olmus.Tekrar karistirdim gördüm ki az da olsa görüs bildirenler hala var. Ben sizi gercekden tebrik eder bu günlere kadar gelemenizden dolayi da kutlarim. Basladiginiz zamanlar ile simdi arasinda IV.KUVVET MEDYA siyasi gelismeler bakimindan cok degisti.Simdiki Kuvvet o zamanlarkinden cok farkli. O zamanlar IV.KUVVET iken simdi iki mislide olsa yine zayif bir Kuvvet oalrak hayatini idamede güclük cekiyor. Siyasi Iktidar artik böyle Kuvvetlere yer vermiyor. Ama yinede temkinle yaklasmak gerekli diye düsünüyorum.
saygilarimi sunarim
Dr.Y.Müh.Sadettin Yurdagel


[ Yorum Gönder ]

Re: IV. Kuvvet Medya'yı kimler, neden hazırlıyor? ()
Tarih: 28.03.2006
Gönderen: Suna Günay
E Mail: sunagunay_1@hotmaıl.com
Yorumu: Adı üzerinde bir güçsünüz. Maalesef ülkemizin için de bulunduğu durum belli ben biliyor ve inanıyorumki sizler bizlerden daha çok gerçekleri biliyorsunuz ve hatta her şeyi bize iletemiyorsunuz.Ben istiyorumki , şu anda kişisel menfaatler dahil hiç bir neden doğruları söylemeye insanları aydınlatıp uyandırmaya hatta silkelemeye mani neden olamaz. doğru, dürüst,objektif ,ilkeli yayın beklentimizdir.bu ilkeleri sizde gözlemliyor başarılar diliyorum.


[ Yorum Gönder ]

Re: IV. Kuvvet Medya'yı kimler, neden hazırlıyor? ()
Tarih: 29.04.2006
Gönderen: hüseyin kemal eke
E Mail: hkeke@yahoo.com
Yorumu: Valla bencede harika olmuş arkadaşların siteleri. hepsini tebrik ederim. yayın hayatlarının uzun ve başarılı olması dileğim...


[ Yorum Gönder ]

Re: IV. Kuvvet Medya'yı kimler, neden hazırlıyor? ()
Tarih: 11.08.2006
Gönderen: ERSOY HACIİSLAMOĞLU
E Mail: sgsers@mynet.com
Yorumu: IV.KUVVET MEDYA sizleri yürekten kutluyorum.Yayınlarınızı uzun zamandır takip ediyorum, takdire şayan haber hazırlıyorsunuz.
Sizin haberciliğinize inanıyorum ve güveniyorum. Çalışmalarınızda başarılar dliyorum Saygılarımla.


[ Yorum Gönder ]

Re: IV. Kuvvet Medya'yı kimler, neden hazırlıyor? ()
Tarih: 05.01.2007
Gönderen: Merve TURGAN
E Mail: the_vega_super@hotmail.com
Yorumu: Sitede yayınlanan haberler tarafsız ve son derece gerçekçi


[ Yorum Gönder ]

Re: IV. Kuvvet Medya'yı kimler, neden hazırlıyor? ()
Tarih: 05.09.2006

Gönderen: kEMAL SOYLU
E Mail: kemalsoylu42@mynet.com
Yorumu: Bu mesleğin içerisinde bulunan bir kişi olarak, Sayın Ahmet Tezcan'ın televizyonlardaki tüm proğramlarını hiç kaçırmadan izlemişimdir. Daha sonra sanal ortama taşınan bu programın internet formatı da her geçen gün kalitesini ve alanındaki rakipsizliğini gösteriyor.. Abartı ve palavradan uzakta bu ilkeli siteyi hazırlayanlara ve emeği geçenlere sonsuz teşekkürler.. Saygı ve selamlarımla.. www.konyahaberajansi.com


[ Yorum Gönder ]

Re: IV. Kuvvet Medya'yı kimler, neden hazırlıyor? ()
Tarih: 05.01.2007
Gönderen: Merve TURGAN
E Mail: the_vega_super@hotmail.com
Yorumu: Sitede yayınlanan haberler tarafsız ve son derece gerçekçi


[ Yorum Gönder ]

Re: IV. Kuvvet Medya'yı kimler, neden hazırlıyor? ()
Tarih: 08.02.2007
Gönderen: KEMAL CANBAZ
E Mail: kcanbaz@gmail.com
Yorumu: İncelediğim kadarıyla gayet güzel çalışmalar yapmaktasınız. Tarafsızlığınız ve habercilik anlayışınzla bunu sürdürmeye niyetli görünüyorsunuz. Başarılarınızın devamını dilerim.


[ Yorum Gönder ]

Re: IV. Kuvvet Medya'yı kimler, neden hazırlıyor? ()
Tarih: 13.02.2007
Gönderen: İbrahim koyuncu
E Mail: merdani@
Yorumu: Umarım gerçekci olmayı tarafsız olmayı insan haysiyetine yakışır yayın yapmayı ilke edinir Türkiye halkına ve biz yurt dışındaki emekcilere faydalı olur hayatı bir adım daha ileri taşırsınız. Şimdiden yürekten kutlarım başarılarınızı beklerim. Sıcak selamlar


[ Yorum Gönder ]

Re: IV. Kuvvet Medya'yı kimler, neden hazırlıyor? ()
Tarih: 14.02.2007
Gönderen: ibrahi koyuncu
E Mail: merdani@arcor.de
Yorumu: sizleri yürekten kutlar başarılarınızın yayın hayatına yansımasını beklediğimi bildiririm. Sıcak ve dostca selamlar.


[ Yorum Gönder ]

Re: IV. Kuvvet Medya'yı kimler, neden hazırlıyor? ()
Tarih: 11.05.2007
Gönderen: muzaffer kayen
E Mail: mteneke@msn.com
Yorumu: "çirpinirdi karadeniz"
Yazarimizi ve diger yazarlari,editörümüz idaresinde IV.K... Medyayi takip ediyoruz.Asaletli ve sakin bir internet yayinciligi .Neyse bu islerde fazla övünmeye gelmez.
Sözümüz daha çok bizim gibi daldan dala konan yorumculara,yüz(100) veya daha çok metin ve yazari okumadan,ve bu aliskanligi rutin hale getirmeden,yorum yazma sabirini göstermez isek,belkide yazarlarimiza; luzumsuz beyin hammalligi yaptirmamis oluruz.Bizim görevimiz,onlarin sade ve dikkatli yazilarina sos ilave etemek degil,onlari desteklemek.Mesela biz, yazarlarimizin birçok görüslerini destekliyoruz.Herhalükarda fazla övünmeye gerek yok.Yazarin kriterlerini(kurallarini) sevgili editörümüz (idareci) koyar.Biz okurlarin kurallarini "bu yorumum egosantrik (benmerkezci) bir tatmin olmasin"sorusu koyabilir.15- 40 Gün sokak süpürmeden,sokak hakkinda konusmanin manasi ne; önce adam olalim sonra 'baska birsey' oluruz.
not: yabanci kelimeler yazimizi internasyonal (uluslararasi)seviyeye tasimak için özellikle kullanilmistir, lütfen türkçemizin ayari ile oynamayiniz.Sabrin sonu selamet ve sevgi .


[ Yorum Gönder ]

Re: IV. Kuvvet Medya'yı kimler, neden hazırlıyor? ()
Tarih: 25.05.2007
Gönderen: sevtap as
E Mail: şeker_kız24xk@hotmail.com
Yorumu: merhaba sitenizi çok beğeniyorum zevk ve şevkle okuyorum başarılarınızın devamını bekliyorum.


[ Yorum Gönder ]

Re: IV. Kuvvet Medya'yı kimler, neden hazırlıyor? ()
Tarih: 21.06.2007
Gönderen: aydın COŞKUN
E Mail: ac1959@hotmail.com
Yorumu: selam
öncellikle sizleri bu en azindan tarafsız ve dürüst yorumlarindan dolayıi kutlarim.bir yerlere bağimli ayni sesleri duymaktan bezdik sizlere basarilar


[ Yorum Gönder ]

Re: IV. Kuvvet Medya'yı kimler, neden hazırlıyor? ()
Tarih: 21.06.2007
Gönderen: OĞUZ SERÇE
E Mail: oguzserce@50hotmail.com
Yorumu: Değerli 1V.KUVVET çalışanları ve yazarları gazetenizi beğenerek okumaktayım özellikle köşe yazarlarınızın yorumlarını saygıdeğer gazeteniz çalışanları sizlere NEVŞEHİR-HACIBEKTAŞTAN yazmaktayım yolunuz buralara düşerse siz gazeteniz çalışanlarını ve köşe yazarlarısizleri NEVŞEHİRE beklerim misafirim olursunuz hepinize saygılar sunar çalışmalarınızda başarılar dilerim.Oğuz SERÇE-NEVŞEHİR HACIBEKTAŞ TEL 05058523079


[ Yorum Gönder ]

Re: IV. Kuvvet Medya'yı kimler, neden hazırlıyor? ()
Tarih: 16.08.2007
Gönderen: M. Şenyurt ÖZBAY
E Mail: senyurtozbay42@hotmail.com
Yorumu: Çok eski dostum ve candan sevdiğim Arkadaşım Ahmet Tezcan'ın topluma kazandırdığı IV. KUVVET MEDYA'nın tüm çalışanlarını kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum.
Aslına bakarsanız sizler IV. Kuvvet Medya değil, V. Kuvvet Medyasınız, çünkü çünkü beşinci kuvvet sizleri ilgi ile izleyen okurlarınızdır. Başarılarınızın devamını diler saygılar sunarım...


[ Yorum Gönder ]

Re: IV. Kuvvet Medya'yı kimler, neden hazırlıyor? ()
Tarih: 15.11.2007
Gönderen: Barış Emregül
E Mail: bemregul@gmail.com
Yorumu: Sitenizidolaştım.Çok şık buldum.Bilhassa kendi gazetemim adı oluşu (Yerel Medya Gazetesi-Avcılar/ İst. merkezli) beni daha da mutlu kıldı. Yazı göndermek isterim. Tel: 0535 272 16 77 ve 0212 590 69 60 Aynı zamanda İstanbul'da kurulu olan İstanbul Yerel Gazeteciler (kısa adı İYGAD) Dernek Başkan 1.Basşkan Yardımcısıym. Derneğimize 150 ye yakın gazete meslakdaşımız üyedir. Başarılarınızın devamını diliyorum.[ Yorum Gönder ]

Re: IV. Kuvvet Medya'yı kimler, neden hazırlıyor? ()
Tarih: 05.08.2008
Gönderen: Nimet BAYRAKTAR
E Mail: gül_seher_oo1@hotmail.com
Yorumu: ASINDA BU SİTEYE TESADÜF ESERİ GİRDİM.AMA YAZILARINIZI TEK TEK İNCELEDİM GERCEKTEN GUZEL HAZIRLANMIS.BEN İKTİSATTA OKUYORM AMA MEDYADA İLGİM VAR.BILINCLENMELİYİZ FAKAT TARAFSIZ BIR BILINCLENME OLMASI LAZIM.KIMSENIN FIKIRLERININ MASASI OLMADAN


[ Yorum Gönder ]

Re: IV. Kuvvet Medya'yı kimler, neden hazırlıyor? ()
Tarih: 24.09.2008
Gönderen: ŞEREF CÜREBAL
E Mail: dortyolticaret@windowslive.com
Yorumu: emeği geçenlere teşekkür etmek lazım ellerine sağlık hakikaten faydalanmasını bilenler için güzel bir site olmuş


[ Yorum Gönder ]

Re: IV. Kuvvet Medya'yı kimler, neden hazırlıyor? ()
Tarih: 04.11.2008
Gönderen: vedat kaçar
E Mail: love_generation23@hotmail.com
Yorumu: ben iletişim Fakültesi 1. sınıf öğrencisiyim ve medyada takip etmem gereken çok şey olduğunu biliyorum.
bu sitedeki ilk günüm ve gerçekten çok şeyler öğreneceğim bu siteden emeğinize sağlık.


[ Yorum Gönder ]

Re: IV. Kuvvet Medya'yı kimler, neden hazırlıyor? ()
Tarih: 01.12.2008
Gönderen: NECMİ GÜLER DABAĞ
E Mail: necmidbg@hotmail.com
Yorumu: IV.KUVVET MEDYA YAYINCILARINA TEŞEKKÜR EDERİM.OKUYUCU YORUMLARINI,"HABER KUTSAL, YORUM HÜRDÜR" PRENSİBİNE UYGUN OLARAK YAYINLAMANIZI ÇOK BÜYÜK TAKDİRLE KARŞILIYORUM.SAĞOLUN,VAROLUN.VATANDAŞIN GÖRÜŞLERİNİ CİDDİYE ALANLARIN ÖNÜ MUTLAKA AÇIK OLUR.ŞURASI UNUTULMAMALIDIR,MİLLETTEN BÜYÜK HİÇ BİR GÜÇ OLMAMALIDIR.SİZLERDE BU MİLLETİN MÜMTAZ FERTLERİNDENSİNİZ.EN DERİN SAYGILARIMLA..


[ Yorum Gönder ]

Re: IV. Kuvvet Medya'yı kimler, neden hazırlıyor? ()
Tarih: 15.12.2008
Gönderen: a.serdar kaya
E Mail: serdar@istanbulesnaflari.com
Yorumu: Sizi cesur tarafsız yayınlarınızdan dolayı tebrik eder aynı heyecan ve dürüstlükle yolunuza devam etmenizi temenni ediyorum


[ Yorum Gönder ]

Re: IV. Kuvvet Medya'yı kimler, neden hazırlıyor? ()
Tarih: 06.01.2009
Gönderen: Esref KAYA
E Mail: esref.kaya60@hotmail.com
Yorumu: Sitenizle tanıştırıldıktan sonra her sabah mutlaka okurum ikinci sitem ise medya tava dır başkasını okumaya gerek kalmıyor zaten. teşekkürler böyle güzel bir site hazırladıgınız için.


[ Yorum Gönder ]

   KİM HANGİ MANŞETİ ATTI?
   KÖŞELERİN GÜNDEMİ!
   MEDYAKARİKATÜR
   MultiMEDYA

CANLI YAYINDA GÜLME KRİZİ


HABER MASASININ ALTINDAN ÇAYCI ÇIKARSA


BİR ZAMANLAR DARBE'Yİ İŞTE BÖYLE ELEŞTİRMİŞTİ!


İYİ BİR SUNUCU OLMAK İÇİN NE YAPMAK GEREKİYOR?


STÜDYODAKİLER ŞAŞTI KALDI BU İŞE


SİNİRLİ SUNUCU


HOOOP KAMERA GİDİYOR... İSMAİL...


Türk Televizyonlarında Yaşanan En Komik Anlar
Diğer Videolar
   SPONSOR
Bir-Net
Dördüncü Kuvvet Medya © 1998-2009 Bütün hakları saklıdır.
Yayınlanan haber ve yazılar kaynak gösterilerek ve içeriği değiştirilmemek şartıyla alıntılanabilir.
Yazarların yazıları kendi sorumluluğundadır... E mail: ertacar@dorduncukuvvetmedya.com