Dördüncü Kuvvet Medya
      · GİRİŞ SAYFASI YAPIN   · SIK KULLANILANLARA EKLEYİN
KEÇİYİ KİM ÇALDI; MÜFTÜ MÜ BASIN MI?
24.09.2008
Bookmark and Share
Sağ elle yemek irticayı hortlatır mı? Kemal Sunal minarede göbek atarken. İç çamaşırı Tiyatrosu'nda bu sezon hangi oyunlar var? Entelektüel terörü:"Nenemin kartvizitiyle Cennet'e girdim." Camide, rahleye oturttuğu Ermeni kadına Kur'anı çiğneten ressam kim? "Mahalle baskısı" mı, "Ecnebi mahallesi baskısı" mı? Bunlar ve daha fazlası, Taceddin Ural'ın Etkin Kitaplar'dan piyasaya çıkan yeni kitabı "Medyatik Kuşatma"da...

'MEDYATİK KUŞATMA'NIN İÇİNDEN...

Duyuyoruz, görüyoruz, okuyoruz… Hayat böyle dönüyor. Sesler, renkler, harfler; sabah gözümüzü açıp akşam yatağa uzanıncaya kadar etrafımızda. Aile ve iş dünyasının "konuşma bazlı" iletişimi kadar, hatta sık sık ondan da yoğun bir iletişim daha var bizi hedef alan, "kuşatan"; medyatik iletişim. Çocuğuyla yaşlısıyla, kadınıyla erkeğiyle ortalama bir Türk vatandaşı; bir gün, sabah yataktan kalkıştan gece uyku moduna girinceye kadar nelerle "kuşatılıyor"?

Gazeteci – yazar Taceddin Ural, işte bu kuşatmayı, "Medyatik Kuşatma"yı yakın takibe aldı. Bu takibin sonucunda da; Tanzimat'ın ilk romanlarından Mütareke yıllarının gazetelerine, Osmanlı'daki ilk tiyatrolardan Cumhuriyet'in radyolarına, Yeşilçam kurdelalarından özel TV dizilerine, siyah beyaz reklamlardan internet "banner"larına, şiir matinelerinden bilboardlara, şarkılardan "sms" mesajlarına kadar gerek "evsel", gerekse kamusal alanda "görünürlükleriyle" bütün bir toplumu "kuşatanlardan" bir derleme çıktı ortaya. Bakın neler takıldı yazarın Medyatik Kuşatma'sına…

Top model Adriana Karembeu'nun Türk Hacılarla zoru ne? / "Gündem": Her şey benim gösterdiğim kadardır / Camide, rahleye oturttuğu Ermeni kadına Kur'anı çiğneten ressam kim? / "Tesettür iğrenç bir sargı bezi." / "Mahalle baskısı" mı, "Ecnebi mahallesi baskısı" mı? / Her faacebooka üye olmalı mı? / Turizmin "3S" formülü. / "Prime team"da "ücreti mukabili tebliğ" / Sibel Can, Mevlit yayınında neden şarkı söyledi? / "Haber çıplak."

Keçiyi kim çaldı, müftü mü, basın mı? / Kemal Sunal minarede göbek atarken. / TV karşısında yılda kaç milyon saat harcanıyor? / Hz. Muhammed'in ayı Şaban'dan İnek Şaban'a. / İç çamaşırı Tiyatrosu'nda bu sezon hangi oyunlar var? / Murathan Mungan - Derya Köroğlu "aşkı": Olmasa mektubun, yazdıkların olmasa. / Azalan bir müeyyide: Allah korkusu. / Entelektüel terörü. / "Nenemin kartvizitiyle Cennet'e girdim." / Orta oyunu, Yahudi buluşu mu? / Fatih Kısaparmak "Azrail'e karşı"

Bülent Kayabaş, rakı içerken neden "Besmele" çekiyor? / Tolstoy: "Müziğe yatırım yap, kölen bol olsun." / Ne kadar decoder, o kadar tebliğ / Hangi Türk yazar Shakespeare'e secde ediyordu? / Meyhanedeki din bilgisi öğretmeni. / Ece Ayhan, Çanakkale Geçilmez'i nasıl Melahat Geçilmez'e çevirdi? / "Sami Yusuf Sendromu" / Ömer Seyfettin'in "tuhaf" merakı. / "Hafta sonları ezan okunmasın" / Ergenekon'cuyla başörtüsü mağduru aynı haberde / Hüseyin Rahmi neden dantel örer, reçel yapardı?

Muazzez Ersoy hangi hocayla aynı sahneyi paylaşıyor? / Ebusuud Efendi: Meddaha dalıp, namazı kaçırma. / "Güzel oyundu canım, frikiği boldu." / Üniversitelerden sonra dizilerde de "ikna odası" kuruldu mu? / "Alkollü Azrail" / Sağ elle yemek irticaı hortlatır mı? / Reklamın kötüsü olur. / Perran Kutman, kendisine "Hocam"a diyenlere neden kızıyor? / "Hz. Buda'nın emriyle." / Züppe: Batılılaşma'nın özürlü çocuğu. / Domuz haram, kumbarası helal mi?

Bunlar ve daha fazlası, Taceddin Ural'ın Etkin Kitaplar'dan piyasaya çıkan yeni kitabı "Medyatik Kuşatma"da. Ural'ın; yirmi yılı bulan gazeteciliğinde "saha"dan toplanan gözlemleri ile "algıda seçicilik"le yedeklenen "seyretme / dinleme / okuma" notlarının eşliğinde okuru renkli ama bir o kadar da sorunlu bir yolculuğa çağırıyor "Medyatik Kuşatma."


Sayfa BaşıYazıcıya gönderBu yazıyı arkadaşına gönder

 
   İLGİLİ LİNKLER
· Eski Yazılar
· Medya Kitaplığı
· Medya Kitapları indeksi
· Medya Kitaplığı Arşivi

Yazıcıya veya
Arkadaşına gönder

Sayfayı yazdır     Arkadaşına Gönder
         0 Yorum var
  
   KİM HANGİ MANŞETİ ATTI?
   KÖŞELERİN GÜNDEMİ!
   MEDYAKARİKATÜR
   MultiMEDYA

CANLI YAYINDA GÜLME KRİZİ


HABER MASASININ ALTINDAN ÇAYCI ÇIKARSA


BİR ZAMANLAR DARBE'Yİ İŞTE BÖYLE ELEŞTİRMİŞTİ!


İYİ BİR SUNUCU OLMAK İÇİN NE YAPMAK GEREKİYOR?


STÜDYODAKİLER ŞAŞTI KALDI BU İŞE


SİNİRLİ SUNUCU


HOOOP KAMERA GİDİYOR... İSMAİL...


Türk Televizyonlarında Yaşanan En Komik Anlar
Diğer Videolar
   SPONSOR
Bir-Net
Dördüncü Kuvvet Medya © 1998-2009 Bütün hakları saklıdır.
Yayınlanan haber ve yazılar kaynak gösterilerek ve içeriği değiştirilmemek şartıyla alıntılanabilir.
Yazarların yazıları kendi sorumluluğundadır... E mail: ertacar@dorduncukuvvetmedya.com